Back

Recipients of the Awards for the Academic Year 2017-18.
24/Jan/2018

NARSEEMONJEE COLLEGE OF COMMERCE & ECONOMICS

VILEPARLE (WEST), MUMBAI 400 056

 

January24, 2018

 

 

NOTICE

DEGREE& SELF FINANCING COURSE

 

Following students arethe recipients of the Awards for the Academic Year 2017-18.

The students arerequired to meet Dr. Sadaf Hashimi or Ms. Sneh Choithani to accept theirInvitation letters.

 

 

 

Dr.Parag Ajagaonkar

Principal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NARSEEMONJEE COLLEGE OF COMMERCE & ECONOMICS, VILE PARLE (W)

 

CollegeAwards (2017-18)

 

Sr. No.

Awards

Name of the student

1

The Jamnabai Narsee Shield for the Best Student

Mr. Tridev Parashar (TYBAF A-41)

2

Ravi Marble Corporation Trophy for the Best Organiser

Ms. Heli Vasani (TYBMS A-41)

Mr. Neel Mehta (TYBAF A033)

 

3

Best Organiser Co-curricular

Mr. Aakash Thakkar (SYBCOM H030)

4

NAAM  Trophy for excellence in Cultural Activities

Ms. Isha Nissar  (TYBMS B051)

5

Anantrai Jadavji Sopariwala Trophy for Best in Dramatics

Mr. Sharan Iyer (TYBCOM – C028)

Rahul Saini (TYBCOM – G108)

6

Mahendra Joshi Sarvotkrisht Rangkarmi Paritoshik

Ms. Apeksha Shetty (TYBSC IT – A041)

     7

Sepcial Prize in Dramatics

Mr. Dhruv Dholakia   (TYBCOM B078)

Ms. Kinnari Raichura (FYBCOM – H045)

8

Maneklal Keshavlal Sheth Trophy for Best Vocalist

Maitreyee Mantri (TYBCOM B036)

9

Special Prize for Best Vocalist

Heti Jhaveri (SYBMS B023)

Aakash Karekar (TYBCOM B031)

10

Manan Prakashan Trophy for Best Instrumentalist

Ms. Akshara Vyas (TYBSC IT – A049)

11

Morarka Charity Trust Trophy for the Best in Dancing

Ms. Ashi Sinha – (TYBAF A059)

12

Special Prize for Best Dancer

Ms. Priyanka Shetty (TYBCOM G061)

Ms. Jahnvi Doshi (SYBCOM C039)

Mr. Nirmit Jhaveri (FYBCOM C015)

13

Amrutlal Bhurabhai Pandya Trophy for Best Speaker

Ms. Mamta Gopinathan (SYBCOM C089)

    14

Sepcial Prize for Best Speaker

Ms. Ankita Parekh (SYBMS A030)

Akash Kumar (TYBCOM B099)

15

Dr. U R Koli Endowment Prize for the Super Sports Person

Mr. Jainam Ranawat (TYBCom F100)

Mr. Chirag Shetty (TYBCOM G060)

16

Tapidas Karsandas Sanghavi Trophy for Best Sportsman

Mr. Akash Gandhi (TYBFM A018)

Mr. Urmil Shah ( SYBCOM G081)

17

B G Bhatt Trophy for Best Sportswoman

 

Ms. Shivani Desai (TYBCOM D014)

Ms. Tanshi Agarwal (SYBCOM B006)

18

Ajit Datar Memorial Scholarshipfor organizing inter and intra collegiate activities is shared by

Mr. Aman Soni (TYBCOM C109)

Ms. Simran Bains  (SYBCOM A006)

Mr. Arnav Oza (TYBFM A032)

19

Raman Brothers Free Studentship for out-standing contribution towards co-curricular activities is shared by

Mr. Deval Desai  (M.Com Part II)

Mr. Smeet Doshi  (TYBCOM E064)

Mr. Aashay Varma  (TYBCOM D088)

Mr. Apoorva Sarin (SYBAF A045)

20

Staff Special Prize for consistent performance and contribution in college activities

Ms. Hinal Soni  (TYBSC IT A045)

Mr. Jinesh Dhupelia  (SYBCOM C031)

Ms. Priyal Shah (TYBMS A044)

21

Special prize in Organizing

Ms. Srishti Gupta (TYBAF A021)

Mr. Garvit Vijayvergia (SYBCOM A081)

Mr. Mohit Goel (SYBFM A012)

Mr. Umang Sejpal (TYBCOM C070)

22

Special Prize in Fine Arts

Ms. Devangana Poddar (TYBAF A044)

23

Satyabhamabai Gadgil Trophy for the Best Writer

Ms. Rashida Kathawalla (TYBAF A028)

24

Special Prize in Best Writer

Hemanshi Gandhi SYBAF – A017

Samiksha Shetty FYBCOM – G

25

Dhirajben Dhanjibhai Mehta Trophy for the Best Cricketer

Mr. Adishva Doshi (SYBFM A007).

26

Special Prize in Sports

Ms. Malini Sapaliga (SYBCOM A116).

27

Special Prize in Tennis

Mr. Vatsal Gandhi (TYBMS B)

 

 

 

 

 

Dr. ParagAjagaonkar

                                                                                                                                 Principal


Opinion Poll
 Are the marks and the grades obtained by you at the Semester V Examination in tune with your performance and expectation?